Návrhy túr pro kondiční zázraky

Kopcovitá krajina v Bavorském lese a přeshraniční tratě směrem na Šumavu a do sousedního Mühlviertelu přinesou každému sportovně laděnému cyklistovi opravdové nekonečné vyžití. Táhlé horské hřebeny, razantní sjezdy na štěrkovitých tratích a krátké, strhující stoupání jsou velmi náročné - někdy možná i víc, než je někomu milé. U bikerů jsou oblíbené zejména přeshraniční okružní stezky Národního parku a trojmezí. I trať Dunaj-Bavorský les stojí za to.

 

 

Okružní stezka Národního parku

Převážně na klidných, idylických a většinou neasfaltovaných lesních cestách, popř. na málo frekventovaných vedlejších silnicích poznejte Národní park Bavorský les a také Národní park Šumava v sousedním Česku. Liduprázdné oblasti, prvotní lesy, přirodní krajiny a velké náhorní plošiny z luk a stepí ovlivňují průběh cesty, která bikerům nabízí jak zážitky, tak i radost a odpočinek.

 

Start a konec túry: Haidmühle
Celková délka: 108 kilometrů
Popis cesty a detailní informace na »Bayernbike.de

 


 

Okružní stezka trojmezí

Tato stezka spojuje dohromady hned tři země! Tato jedinečná příležitost, jak jet na kole Bavorským lesem a českou Šumavou a poté se ještě podívat do rakouského okresu Mühlviertel, dává této túře jedinečnou atmosféru.


Start a cíl túry: Haidmühle
Celková délka: 52 kilometrů
Popis cesty a detailní informace na »Bayernbike.de

 


 

Stezka Dunaj - Bavorský les

Chcete se na kole pohybovat rozmanitou přírodou a aktivně poznávat umění & kulturu? Potom se chopte svého kola a vyražte na novou stezku Dunaj - Bavorský les skrz Ilztal & Dreiburgenland. Vychutnejte si dolnobavorskou pohostinost v atraktivní a rozmanité krajině uprostřed Bavorského lesa. Nová cyklistická trasa Dunaj - Bavorský les spojuje Národní park Bavorský les s městem tří řek Pasovem. Abyste si mohli užít všech krás této přírody a kulurní krajiny, je ovšem třeba mít na tuto túru alespoň trochu lepší kondici.

 

Celková délka: cca. 100 kilometrů
Stupeň obtížnosti: střední až těžká
Charakter cest: převážně dehtované silnice, zhruba 20 km dobře zpevněné

 

Západní trať: Grafenau (napojení na okružní stezku Národního parku) - Ettlmühle (napojení na Schönberg a Regentalskou stezku) Saldenburg - Tittling (napojení na Thurmansbang a stezku Dunaj-Ilz) - Neukirhen před lesem - Ruderting - Tiefenbach - Pasov

Na západní trati si vychutnejte mnoho výhledů na panorama Národního parku. Vydatné zajížďky vedou k malebnému kostelu Sv. Brigidy nebo k Vesnici muzeí Bavorský les, jednomu z největších muzeí pod širým nebem v Evropě. U Tiefenbachu můžete jet idylickým Gaißatalem, kde je možné se napojit na Dunajskou stezku vedoucí až do Pasova.


Východní trať: Grafenau - Ringelai - Röhrnbach (spoj na stezku Adalberta Stiftera) - Hutthurm - Salzweg - Pasov

Na východní stezce máte hned na jejím začátku highlight v Ilztalu & Dreiburgenlandu: keltskou vesnici Gabreta. Krátce nato se otevírá fantastický rozhled na Ringelaiské údolí. V Kaltenecku u Hutthurmu je napojení na cyklistickou stezku Dunaj-Ilz. Přes obytné oblasti se jede dolů k výhledům na Dunajské údolí, kde je znovu k dispozici napojení na Dunajskou stezku, která Vás dovede až do Pasova.

 

 

Donau-Bayerwald-Route-klein.jpg.


Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/downloads-prospekte.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/film-ab.jpg