Plechý/Plöckenstein (1 365 metrů)

Plechý je v širokém okolí znám díky „Steinernes Meer", typickým žulovým skalám, které jsou k vidění i na hoře Třístoličníku a na vrcholu Luzný. Zde se nabízí nádherný výhled na jih, při vlivu Föhnu až k pahorkům Alp od Mrtvých hor k Císařským horám. Česká strana hory je jádrem Národního parku Šumava. Hora není jen nejvyšším pahorkem rakouské Šumavy, ale také nejvyšším v oblasti Lipensko (Mühlviertel) v Horním Rakousku stejně jako v Jižních Čechách. Leží jihozápadně od největší české nádrže Lipno a je známa díky povídkám Adalberta Stiftera.

 

Na Seesteigu vede cesta nahoru až do pozemí tří zemích Německa, Česka a Rakouska a později dorazí až k Plechýmu (1 378 metrů). Zde začíná sestup k proslulému pomníku Adalberta Stiftera (1 300 metrů), patrnáctimetrovému kamennému obelisku a Plešnému jezeru (1 090 metrů).

 

Sestup k Plešnému jezeru je zhruba sedm set metrů dlouhý a rozdíl v nadmořské výšce činí asi 210 metrů. Dole na jeho konci se nabízí překrásný pohled na gigantické skalnaté bloky, které Plešné jezero orámovaly. Mnoho povídek a mýtů se točí kolem tohoto jezera, i Stifter jej nazval „černou magickou vodou". Proto se říká, že začně bouřka, pokud se jezero dostane do pohybu nebo když třeba někdo do něj vhodí kamen či kousek dřeva.

 

Krásné, hranice přesahující poutní túry obklobují mystický Plechý, které jak milovníky přírody, tak i kdysi Adalberta Stiftera zkrátka nadchne.


Zimní tip:
Oblast kolem Třístoličníkového masivu s jeho skalami, Hochsteinem a Bavorským Plechým je jako stvořená pro malé pěší výlety i velké zimní túry.

 

Karte_Dreisessel_ploeckenstein_klein.jpg

 

 

Wandern rund um den Plöckenstein
Wanderung zum Steinernen Meer
Länge: 6,9 km Start: P Dreisesselberg

Auf dem Witikosteig zum Dreisessel

Auf dem Adalbert-Stifter-Steig zum Steinernen Meer und Plöckenstein

Länge: 5 km einfach Start: Lackenhäuser

Länge: 20 km Rundweg Start: Lackenhäuser

Gipfeltour ab Haidmühle zum Plöckenstein Länge: 10,3 km Rundweg Start: Haidmühle
Leichte Höhenwanderung zum Plöckenstein Länge: 2,3 km Rundweg Start: P Dreisesselberg
Vom Dreisessel zum Plöckensteiner See und Adalbert-Stifter-Denkmal - grenzüberschreitende Wanderung Dauer: ca. 5-6 Stunden Start: P Dreisesselberg

Berghaus:

Berggasthof Dreisessel mit Einkehr- und Übernachtungsmöglichkeit

Tel.: 08556/350, www.dreisessel.com

 

Kontakt:

Region Dreiländereck Bayerischer Wald

vertreten durch: Touristinfo Neureichenau

Dreisesselstraße 8

94089 Neureichenau

Tel. 08583/960120

www.dreilaendereckbavorsky-les-aktivni-dovolena-horska-kola-gps-bavorsky-les.de

 

Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/leicht-uebern-berg.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/rasante-hundstage.jpg