„Zvířecky divoký" region Národního parku Bavorský les


Je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších přírodných krajin v Německu: region Národního parku Bavorský les. Zelená lesní krajina s nekonečnými horskými pásmy a takřka nedotčeně působícími ledovcovými jezery.

 

Motto Národního parku Bavorský les „Nechat přírodu přírodou" umožňuje všem náštěvníkům regionu zažít něco tak jedinečného, jako je vznik nového lesa. Společně s přilehlým českým Národním parkem Šumava tvoří „Zvířecky divoký" region Národního Parku ohromnou, více než 900 km² velkou nabídku lesů, která je největší chráněnou oblastí ve střední Evropě! Není se čemu divit, Národní park Bavorský les se téměř před čtyřiceti lety stal prvním národním parem v Německu.


Zde v těchto přeshraničních krajinách vzniká jedinečná divočina a právě tady může člověk zažít fascinující a vzácná divoká zvířata, jako jsou rys, sova, vydra říční nebo sokol stěhovavý. Zároveň zde lze objevovat napínavou kulturní krajinu s působivými památkami napříč známou Skelnou ulicí a novou stezkou zvanou „Goldsteig", která vede i přes Národní park. Ráj pro rodiny a zejména pro zvídavé děti a Eldorado pro aktivní rekreanty, kteří se v létě i v zimě rádi pohybují v přírodě, ať u pěšky, na kole nebo na lyžích.

 

Zdejší lokality a jejich patronská divoká zvířata:

 

lokality z okresu Pasov:
Bayerisch-Eisenstein - rys, Frauenau - sokol, Langdorf - zmije,
Lindberg - rys, Rinchnach - netopýr, Zwiesel - tetřev,
Prášily - tetřev, Horská Kvilda & Kvilda - tetřívek
Borová Lada - sova, Rejštejn - vydra, Kašperské Hory - netopýr
Železná Ruda & Modrava - rys, Srni - vlk

 

 

Karta Národního parku - karta pro hosty regionu Národní park:

Coby turista ve „Zvířecky divokém" regionu Národní park obdržíte novou Kartu Národního parku, díky které se Vaše dovolená promění v nezapomenutelný zážitek. Vedle spousty zvýhodnění a slev nabízí Národní park svým hostům poukaz, GUTI který zaručuje bezplatné využívání hromadné dopravy v tarifní oblasti Bavorského lesa. Díky tomu se v létě dají zvládnout veškeré pamětihodnosti a jiné cíle zájmu, stejně jako v zimě spousta sjezdovek po celém regionu Národního parku a to pohodlně bez auta. Některé obce navíc nabízejí služby zahrnuté pod slevovou kartou aktivSparCAR

 

 nationalparkcard.jpg

 

 

 


 

 


»Interaktive Übersichtkarte der Nationalparkregion 

Kontakt:

Tierisch Wilde Nationalparkregion

Bayerischer Wald und Šumava
Kaiserstraße 13
94556 Neuschönau
Tel.: 08558/91 0 21
Fax: 08558/91 0 23
www.nationalparkregion.de
www.tierisch-wild.com

 

Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/150km-in-einer-spur.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/woid-und-baerentaler.jpg