Sonnenwald-Region


Sonnenwald, neboli Slunečný les - tento název popisuje pěší a lyžažský region kolem vrcholu Brotjacklriegel (1016) velice trefně. Název „Sonnenwald" nevymyslel žádný důvtipný marketingový stratég, region se takto zkrátka odjakživa jmenoval a disponuje vším, co si pod tímto jménem lze představit.

 

Světlé, smíšené horské lesy, slunečná a nedotčená příroda, louky, na kterých tráva a květiny zřídkakdy vypadají jednotvárně, idylické lesní cestičky, tiché zátoky, dechberoucí vyhlídky.

 

Pět obcí, ovlivněných zdejší velkou pohostinností, tvoří rekrekační region Sonnenwald daleko od míst masového turismu. Tisíciletá historie osady svědčí o rozmanitosti a tradičnosti a při četných festivalech v průběhu celého roku si každý přijde na své.
K regionu Sonnnwald patří tyto obce:

Stejně jako obce Grattersdorf a Schöllnach z okresu Deggendorf.

 

Sonnenwald coby ráj pěší turistiky:

Pěší stezka kolem vrcholu Brotjacklriegel se svými čtyřmi věžovitými cestami a dalšími tří sty kilometry značených tras zvou přátele přírody na oblíbené túry. Šindely zabedněná vyhlídková věž na vrcholku Brotjacklriegel je nejoblíbenějším turistickým cílem v regionu a z vyhlídková plošiny ve výšce pětadvaceti metrů si turisté mohou vychutnat ohromující panorama. Díky pěší stezce zvané Goldsteig a evropské dálkové stezce E 8 je region napojen na síť turistických stezek. Pro milovníky tzv. Nordic Walkingu je k dispozici dobře značená síť tras a ti, kdo rádi horská kola, zde najdou skutečné Eldorado.

 

Jak zažít a užít si Sonnenwald:

V německých zemích jedinečná Zahrada soch Sonnenwald celoročně vystavuje na ploše 16 tisíc m2 měnící se exponáty od umělců z celé Evropy. Mnoho dalších turistických cílů jako například domácí museum, zařízení hradů a zámku z dvanáctého století, přírodní památky a naučné stezky čekají na své hosty. K tomu samozřejmě vždy patří zastávka v jednom z útulných hostinců s chuťovkami z bavorské kuchyně, ať už tradičními či kreativními.

 

Hluboko zasněžený zimní Sonnenwald

nabízí vše, co by si srdce zimního sportovce jen mohlo přát:
• alpské radovánky na skvěle připravených sjezdovkách
• široká síť běžeckých stop
• půjčovna vybavení
• lyžařské a snowboardové kurzy
• sáňkování, zimní túry, saně tažené koňskými spřeženími
• a samozřejmě jsou připraveny hospůdky, diskotéky a další místa pro zábavu.

 

 

 

Kontakt:

Touristikverein Sonnenwald e.V.
Schulgasse 4
94579 Zenting
Tel.: 09907/8720015
Fax: 09907/8720018
www.region-sonnenwald.de

 

 

Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/leicht-uebern-berg.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/ferienland-urlaubs-finder.jpg