Falkenstein (1 315 metrů)


Velký a Malý Falkenstein leží v serverní části Národního parku Bavorský les. Z náhorní plošiny Velkého Falkeinsteinu (1 315 metrů) se otevírá nádherný výhled především na západ a jihozápad Velkého Javoru a k horskému pásmu Předního Bavorského lesa. Přímo na úpatí leží kotlina Zwieselského koutu. Na hoře se nachází Falkeinsteinský ochranný dům, který se nabízí i jako možnost, kde přenocovat. Rokle Höllbachgespreng a její vodopády, bývalé pastvity - šachty a fascinující pralesy patří ke zdejším highlightům:

 

Zbytky pralesa

Již před první světovou válku byly Höllbachgespreng a zbytek pralesa u Mittelsteighütte dány pod ochranu coby výjimečně nedotčené části lesa, čímž se staly nejstarší Chráněnou oblastí Bavoského lesa. S jeho rozšířením v roce 1997 byly tyto plochy a oblasti ochrany z Bavorského lesa vyčleněny.

 

Höllbachgespreng s vodopády

Pekelný potok se v rokli Höllbachgespreng vrhá svými strmými, vyčnívajícími skalkami na mnoha kaskádách a vodopádech stejně jako všechny ty potůčky okolo. Höllbachgespreng přinášel našim předkům strach a hrůzu - mysleli si totiž, že se v těchto osamnělých divokých horských regiony s sírovými žlutými převisy nachází vstup do pekla.

 

Šachty
Rolníci z okolí měli dříve právo svůj dobytek během letních měsíců posílat do lesů k pastvinám. Pověřený pastýř byl s dobytkem pryč na vyvýšeninách Bavorského lesa. V průběhu stále více prosvícené lesy a takřka bezlesé louky byly označeno jako „šachty". Všechny ty listnaté stromy, které dříve sloužily jako dárci stínů, jsou dnes působivými velikány mezi stromy, nebo také ruinami. Šachty slouží a ještě dlouho mají sloužit jako svědkové uplynulé kulturní epochy a i pro budoucnost by měly být zachovány jako bezlesé plochy. Největší takovýmto paloukem je šachta s názvem Ruckowitz, od níž se otevírá výjimečně krásný výhled na masivitu Velkého Javora.

 Downloads im Prospektversand:

Faltblatt Rund um den Falkenstein PDF

Faltblatt Urwälder im Falkenstein-Rachelgebiet PDF

Faltblatt Schachten & Filze PDF

 

Berghaus:

Falkenstein-Schutzhaus mit Einkehr- und Übernachtungsmöglichkeit

Tel.: Schutzhaus: 09925/903366, www.1315m.de

 

Weitere Informationen:

Nationalpark Bayerischer Wald

Besucherzentrum Haus zur Wildnis
Ludwigsthal
94227 Lindberg
Tel.: 09922/5002-0

www.nationalparkbavorsky-les-aktivni-dovolena-horska-kola-gps-bavorsky-les.de

 


Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/dreisessel-drei-laender.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/rasante-hundstage.jpg