Historický zámeční festival Freyung s hrou pod širým nebem


Každým rokem první víkend v září se ve Freyungu koná historický trh kolem zámku Wolfstein. V centru pozornosti pestré podívané je především historická hra pod širým nebem, v níž angažovaní laičtí představitelé okresního města nechávají ožít významné události místních dějin a zámek Wolfstein k tomu nabízí ideální, lákavé kulisy. Obsah zábavných děl, které jsou během víkendu vícekrát uvedeny, se střídá každým rokem a diváka zavede do rozmanité éry třicetileté války. Každoročně se tak kolo času otočí zpět o zhruba tři sta padesát let.

 

Velký historický zámeční festival bývá zahajován kadoročně pestrobarevným historickým slavnostním průvodem, kterého se účastní historické skupiny z blízka i z daleka. Mnoho řemeslníků a prodejců, kořenářů, komediantů a hudebníků, „Švédský tábor" a „Tržní garda" pořádají zajímavou a pestrou událost.

 

Ani hladem a žízní zde nemusí nikdo trpět. Ohromné množtví kulinářských specialit a jen k tomuto účelu extra uvařené pivo potěší apetit návštěvníků. Historický spolek nabízí vlastí spaciální „Strážní víno", které nejen že dobře chutná, ale také vhodné jako dárek. A ve stylovém prostředí staré zámeční hospůdky podávají historické pokrmy.

 
Při tradičním dětském zámečním festivalu jsou těm nejmenším nabízeny jízdy na ponících, tanec, divadelní workshop a mnohé další.

 


Termín: každoročně první zářijový víkend (3 dny: pátek - sobota)


 

 

Kontakt und Kartenvorverkauf:

Tourist-Information/Kurverwaltung Freyung
Rathausplatz 2

94078 Freyung
Tel. 08551/588-150

Fax 08551/588-290
www.freyung.de

 

Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/da-baer-ist-los.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/skizirkus-hoch-drei.jpg