Výlety a Lesní a Ilztal dráhou


Patří k nejkrásnějším vlakovým tratím v Bavorském lese: Lesní a Ilztal dráha nabízejí na zážitky bohaté možnosti k výletům, jako třeba do Pasova, do Domu divočiny, k největšímu lesnímu hřišti, k výchozím bodům pěších stezek i cyklistických tůr a dalším. Navíc umožňují pohodlnou cestu vlakem i dopravních uzlů ICE jako Pasov nebo Plattling/Zwiesel do Národního parku FerienLand. 

 

Lesní dráha

Tato dráha vede z Plattlingu přes Zwiesel do Grafenau. Díky velkému panoramatickému výhledu lesní dráhy má návštěvník k dispozici pohled na rozmanitou kulturní krajnu podél Skelné ulice a na jedinečný „Divoký les" v Národním parku Bavorský les. Lesní dráha vede denně mezi Bavorskou Rudou, Ludwigsthalem, Zwieselem, Frauenau, Spiegelau a Grafenau.

 

Tipy na výlet Lesní drahou:

 • cesta do Ludwigsthalu k „Domu divočiny".
 • cesta do sklenařské obce Spiegelau - zpět putování rmanticou Kamennou soutěskou do Großarmschalgu (stanice Lesní dráhy) nebo do Grafenau).
 • cesta do Frauenau - prohlídka muzea skla a Skelných zahrad.
 • cesta do Bavorské Rudy s hraniční dráhou a místním vlakovým muzeem.
 • cesta do Säumerstadtu Grafenau s historickým městským náměstím, muzeem šňupacího tabáku a muzeem rolnictví, zážitkovou koupelí, lázeňským parkem, aj.
 • cesta do Zwieselu s lesním muzeem a podzemními chodbami.
 • cesta do Spiegelau k velkému lesnímu hřišti se stezkou přírodních zážitků
ŠUMAVSKÝ KURÝR:  Výletní cesta Lesní dráhou na Šumavu, konkrétně do Klatov. S německy mluvícím doprovodem, českými obědy, prohlídkou města a návštěvou kostela, barokní lékárny a (v létě) katakomb. Informace, cestovní plán a ceny na: www.boehmerwaldcourier.de

 

Další tipy na výlety a přihlášení Šumavského kurýra:

Turistické informace »Grafenau a »Spiegelau

 Ilztal dráha

Jedna z nejkrásnějších vlakových tratí v Bavorském lese je od 16. července 2011 znovu v provozu. Romantická Ilztal dráha je otevřena každou sobotu, neděli a svátky mezi Pasovem, Waldkirchenem a Freyungem. Podél krásných údolí a luk vede tato cesta, která nabízí skvostný pohled až k alpám, podél Ilztalu, od jehož břehu si může návštěvník vychutnávat krásu „Černé perly" - řeky Ilz.Impozantní žulové stěny a zajímavé chodby doprovázejí Ilztal dráhu na její cestě do města tří řek Pasova, popřípadě do Bavorského lesa.

 

Tip pro rodiny a cylisty: Ve vlacích na Ilztal dráze je povoleno převážet kola.


Tipy na výlety Ilztal dráhou:

 • cesta do města tří řek Pasova
 • cesta do Freyungu s muzeum lovectví a rybářství, zámkem Wolfstein, divokou roklí Buchberger Leite, včelí zážitkovou cestou pro rodiny, aj.
 • cesta do Freyungu - stezka k poutnímu místu Krezbergu na „Cestě smýšlení" a kaplí
 • cesta do Fürstenecku k informačnímu místu Ilz na zámku Fürsteneck a stezka Ilztal poutní stezka
 • cesta do Röhrnbachu s cyklistickou túrou či stezkou po kaplích (17 km, túra A) nebo rodinnou stezkou (16,7 km, túra B)
 • cesta do Waldkirchenu s muzeem Zlaté stezky, historickou kroužkovitou zdí, krásným městským náměstvím a Domem Bavorského lesa, kamenné figury, přípoj na cyklistickou stezku Adalberta Stiftera, aj.

 

Další tipy na výlety obdržíte na Lázeňské správě »Freyung

 

 

 

Další info na:

www.bayerwald-ticket.com (jízdní řády Lesní dráhy)

www.ilztalbahn.eu (Betreibergesellschaft) a www.ilztalbahn.net (podporný spolek)

www.bahn.de (všeobecné informace o jízdním řádu)unft)Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/traumhochzeit.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/pack-die-badehose.jpg