Der Lusen (1.373m)

Martinova samota, Čertova díra, Skelná archa a Žebřík do nebe - to je jen pár markantních bodů v oblasti Luzného, které očekávají své návštěvníky na cestě z horské obce  k žulovým korunám u Luzného. Jezero Blockmeer patří do stovky nejkrásnějších geotopů Bavorska a na dobře značených cestách se pěším turistům odkrývá jádro oblasti Národního parku, v níž příroda může být skutečně přírodou. Navzdory bohatým žním pro kůrovce roste pod ochranou z mrtvých stromů nový les s odpovající rozmanitostí a vitalitou.Krásný je z tohoto vrcholu pohled do Čech a na Alpy! Ochranný dům pod ním nabízí možnost přenocování a je obhospodařován i během víkendů v zimě. Na úpatí Luzného na parkovišti „Waldhäuský pohled", bezprostředně vedle ateliéru Heinze Theuerjahra se nachází zahrada soch Theuerjahrovy archy, zde začíná také archická cesta, která vede ke skelné arše.

 

Tip pro rodiny: Jedním ze zdejších highlightů je Žebřík do nebe pro velké i malé horolezce. Potřeba je ovšem trocha výdrže a pevnost kroku.

 

Oblast kolem Luzného je takřka celoročně v dosahu ekologických Igelbusů. V létě Vás dovezou dokonce až k parkovišti u Luzného, které je pro automobily uzavřeno. Odsud vedou ty nejkratší cesty k vrcholku Luzného. S logem GUTi na Vaší návštěvnické kartě navíc můžete cestovat zcela zdarma!

 

 

Wandertipps rund um den Lusen

Von der Fredenbrücke den Bergbachlehrpfad entlang der kleinen Ohe übers Teufelsloch zum Blockmeer am Lusen

Gehzeit: ca. 3,5 bis 4 Std., Start: Fredenbrücke unterhalb Waldhäuser
Rundweg Luchs Gehzeit: 2,5 Std. vom Lusenparkplatz auf der Guldenstraß zum Sommerweg, der über die Himmelsleiter zum Gipfel führt. Zurück über den Winterweg
Grenzüberschreitender Wandersteig Blaue Säulen - Pürstling Gehzeit 4 Std. (Hin- und zurück) Von der Schutzhütte am Böhmweg führt der vom 15.7. bis 15.11. begehbare Steig durch die wiedererwachte Wildnis EUROPAS WILDES HERZ nach Pürstling (Bøeznik), einem ehemaligen Forsthaus und heutiger Nationalpark-Infostelle (Kiosk) im Natio- nalpark Šumava.
Wintertour und Rodelspaß am Lusen

Länge: 4 km ab Waldhäuer P Aussicht

Länge: 13 km ab Neuschönau Ortsmitte

Fernwanderwege:

Goldsteig

Fernwanderweg E6

Guldenstrass (Goldene Steige)

 

Nordvariante

Ostsee-Wacha-Adria

historischer Steig über die Blauen Säulen


 
Download im Prospektversand:

Wanderflyer Waldhäuser - Lusen " Rund um den Lusen" PDF

  

Berghaus:

Lusenschutzhaus mit Einkehr- und Übernachtungsmöglichkeit

Tel.: 08553/1212, www.lusenschutzhaus.de

 

Weitere Informationen:

Nationalpark Bayerischer Wald

Besucherzentrum Hans-Eisenmann-Haus
Böhmstr. 35
94556 Neuschönau
Tel.: 08558 96150

www.nationalparkbavorsky-les-aktivni-dovolena-horska-kola-gps-bavorsky-les.de

 


 

Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/tierisch-wild.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/riesenei-fuer-draufgaenger.jpg