Motorkářské túry přes tři země

Skutečné Eldorado pro milovníky motorskářských túr! Spousta zážitků na cestách přes pomezí tří zemí Bavorska, Čech a Rakouska, podél skelné silnice, romantickým Ilztalem a Národním parkem Bavorský les. Túry jsou nabízeny obcemi Waldkirchen, Thurmansbang a Neureichenau můžete je ale libovolně začít z kteréhokoliv místa v Národním parku FerienLand.

 
Motorradttouren Waldkirchen, Neureichenau und Thurmansbang                                     

TÚRA TŘÍ ZEMÍ

Na túře tří zemí můžete objevovat nejkrásnější zákoutí Bavorského lesa, Šumavy a Horního Rakouska. Na silnici B 12 k bývalému hraničnímu přechodu Philippsreut/Strážný (žádné hraniční kontroly, ale mějte u sebe průkaz totožnosti) až do Česka přes Wallern do Českého Krumlova, z Rosenbergu k hraničnímu přechodu Vyšší Brod/Bad Leonfelden do Rakouska, k hraničmímu přechodu Schwarzenberg/Lackenhäuser zpět do Národního parku FerienLand.
Pamětihodnosti: Staré město a zámek v Českém Krumlově, klášter Stift Schlägl
TÚRA NÁRODNÍHO PARKU
Tato cesta vede podél hlavní silnici Národního parku z Mauthu přes Neuschönau (centrum Luzný - Luzen) do Spiegelau, dále státní silnicí do Zwieselu, Lindbergu (centrum Falkenstein) do bavorské Eisenstadtu a zase zpět.
Pamětihodnosti: Centrum Národního paku Luzný s oblastí volné zvěře, Dům Hanse Eisenmanna a cesta korunami stromů, Centrum Národního parku Falkenstein s domem divočiny.

TÚRA FOUKAČŮ SKLA
Túra vede z místa Vaší dovolené nejprve k nejbližšímu vstupu do této túry a dále do sklenářského města Spiegelau, muzeu skla a skleněným zahradám ve Frauenau, přes Zwiesel ke skleněnému lesu v Regenu a podél B 85 Schönberg, Grafenau zase zpátky.
Pamětihodnosti: sklenářské město Spiegelau, muzeum skla Frauenau a skleněné zahrady, zřícenina hradu Weißeinstein se skleněným lesem, muzeum šňupacího tabáku v Grafenau.

DUNAJSKÁ TÚRA
Hornorakouské hlavní město Linec je cílem této dvousetkilometrové cesty. Túra vede přes Pasov, Achleiten, Engelhartszell až do Lince, zpátky se jede Mühlviertelem přes Rohrbach, Aigen, Schlägl, Breitenberg zpět do Národního parku FerienLand.
Pamětihodnosti: Třojříční město Pasov, klášter Engelszell a Wilhering, Linec, klášter Stift Schlägl

TÚRA BAVORSKÉHO LESA

Na této túře mohou motorkái poznávat celý Bavorský les. Jedou přes Innernzell, Kirchbergský les, Rusel, Deggendorf, Mariaposching, Bogen, St. Englmar, Viechtach, Teisnach, Bodenmais, Arber, Bavorský Eisenstein, Ludwigsthal, Lindberg, Spiegelhütte, Frauenau, Spiegelau, Kirchdorf a Schönberg zpátky do výchozího místa.
Pamětihodnosti: město na Dunaji Deggendorf, poutní místo Bogenberg, skleněná stodola Viechtach, Großer Arber - nejvyšší hora v Bavorském lese, ulice Glasstraße
TÚRA DUNAJSKÉHO LESA Na zhruba dvou stech kilometrech vede Túra Dunajského lesa do „nového světa" a do Pasova. Může být vedena všemi libovolnými místy v Národním parku FerienLand. Příklad jedné okružní cesty z Thurmansbangu: přes Saldenburg, Sollu do Innernzelu, Schönberg, Grafenau, Spiegelau, dále přes silnici Národního parku kolem Altschönau do Mauthu, poté k poutnímu místu Kreuzberg, do města Freyungu, k hraniční obci Philippsreut, do pozemí tří zemí Haidmühle a Neureichenau, dále do okresu Pasov přes obce Breitenberg, Wegscheid, Obernzell do města Pasov. Zpáteční cesta vede Ilztalem: obce Ruderting, Hutthurm, Kalteneck, Fürsteneck, Rappenhof a Tittling.
Pamětihodnosti: Centrum Národního parku s Domem Hanse Eisenmanna, cesta korunami stromů a oblast volné zvěře, muzeum v přírodě Finsterau, muzeum tkaní, město Pasov, romantický Ilztal, vesnice muzeí Bavorský les

Zde naleznete více tip na túry a další informace.Mapy:
ADAC Motorrad- und Oldtimertouren - (túry motorek a limuzín) - objednávka přes leták
Motorrad-Powerkarte (motorkářská karta) - k obdržení na turistikém infu v Neureichenau
Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/am-limit.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/150km-in-einer-spur.jpg