Umělecká stezka Fruth - přes prazáklad lesů


Umělecká stezka Josefa Frutha popisuje tři kilometry dlouhý okruh nacházející se na lesních cestách. Na něm pěší turista může najít jedenáct oáz klidu s lavičkami, které představují mimořádné místo pro meditaci. Toto místo, které platí jako symbol svobody myšlení, vybízí ke čtení uměleckých básní a s ním souvisejícímu meditování.

 

Josef Fruth žil a působil coby malíř, grafik a básník kus svého života v jižním Bavorském lese mezi řekami Ohe a Ilz. Narodil se v roce 1910 ve Fürstenecku a zemřel 24. června 1994 ve svém ateliéru na zámku Fürstenekc. Tato cesta se má zasadit o to, aby vzpomínky na jeho velkolepé dílo byly zachovány.


Okružní cesta začíná v horním okraji obce Fürsteneck a vede do někdejšího knížecího loveckého lesa Hofleite a dále dolů do údolí Wolfsteiner Ohe. Přes „Prazáklad lesů" se pak lze dostat zpět na výchozí stanoviště.


Stezka je díky šlépějím umělců velice autentická. Návštěvník zde najde četné kompozice obrázků krajin, studií stromů, zasněné zátoky, údolní pastviny a říční krajiny, které umělce k jejich dílům vždy úspěšně inspirovaly. Putovní stezku lemují především dřevo a kamen, čili přírodní materiály pocházející z lesního pohoří. Černé špičaté klády jsou symbolem pro úhel kresby umělce. Značky mají původ v autoportrétu Josefa Frutha.

 

Umělecká stezka Josef Fruth
Výchozí bod: Parkoviště DJK, sportovní hřiště Fürsteneck
Délky: 3 km stezek a lesních cest
Rozdíl v nadmořské výšce: 70 metrů
Přehledná mapa: PDF leták Umělecká stezka
K vidění: 11 klidných míst s obrazy a básněmi Josefa Frutha
Další informace:

www.fuersteneck.de

nebo Ateliér Josef Fruth, Schlossweg 5, 94142 Fürsteneck


 

Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/2000km-wander-paradies.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/woid-und-baerentaler.jpg