Velké lesní hříště se stanovišti a přírodní naučnou stezkou


„Hravě a všemi smysly pochopit přírodu", tímto mottem vítá malé i velké navštěvníky 50 hektarů velké lesní hřiště. Lesní hříště u Spiegelau nadchne děti houpačkami, skluzavkami, prolézačkami, lokomotivou a také malým plavebním kanálem na plavbu dřeva. Na přírodní naučné stezce je možno poslouchat zvuky lesa, přičichnout a dotýkat se rostlin, vytvářet zvuky pomocí přírodních materiálů a také porovnat se se zvířaty ve skoku, lezení, plazení a balancování.

 

Prohlídky: Od května do října probíhá týdně jedna prohlídka. Doba trvání ca. 2 hod. Pro větší skupiny a školní třídy je možnost stanovit si temín a také hlavní téma prohlídky.

 

Dětská slavnost: každoročně 3. neděli v srpnu se koná na lesním hřišti Velká datlí slavnost.

 

Extra tip: Na přírodní naučné stezce je pro děti a školní třídy k dispozici průvodcovská příručka za poplatek (ca. 1,50 euro), která je k dostání v zákaznickém centru v Domě Hanse Eisenmanna v Neuschönau nebo v turistických informacích v Spiegelau.

 

Tip na cestu: Na lesní hříště je možné se dostat pomocí Lesní železnice/Waldbahn a „Ježčím" autobusem/Igelbus. Ze železniční stanice Spiegelau je to jen 10 minut pěšky. Hosté, kteří mají na své návštěvnické kartě GUTI logo, mohou jet dokonce zadarmo.

 

Tip na zimu: Lesní hříště je v zimě z části schůdné. Hřištěm vede dobře udržovaná turistická stezka.

 

 

 

 

Leták Lesní hřiště PDF ke stažení.

 

Weitere Informationen:

Besucherzentrum
Hans-Eisenmann-Haus
Böhmstr. 35
94556 Neuschönau
Tel.: 08558 96150

Fax: 08558 9615-22

www.nationalparkbavorsky-les-aktivni-dovolena-horska-kola-gps-bavorsky-les.de

Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/leicht-uebern-berg.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/glasschiff-auf-waldwogen.jpg