Soutěska Buchberger Leite


Buchberger Leite mezi Ringelai a Freyungem patří k nejpůsobivějším rokelním krajinám Bavorska a je vyznamenána pečetí „Nejkrásnější bavorské geotopy". Geröllreiche Bäche, steile Felsriegel und urwüchsige Wälder prägen dieses Naturschauspiel von Wasser und Wildnis. Urwaldreste überdauern in moos- und farnreichen Schluchten. Die sagenumwobenen Felsen des Bayerischen Pfahls zwingen die Wolfsteiner Ohe in ihr bis zu 100 m tief in die Landschaft eingeschnürtes Bett. Die Buchberger Leite gehört als bedeutsames Naturerbe zum Natura 2000 Netz der EU. Triftmauern und Kanäle, bei denen das Wasser auf den ersten Blick scheinbar bergauf fließt, zeugen vom menschlichen Wirken.

 

TURISTICKÝ HIGHLIGHT:

Zážitková cesta „Člověk a příroda v Buchberger Leite"

Osm kilometrů dlouhá tématická cesta vyzývá k napínavé pouti. Mezi Freyungem a Ringelai se můžete informovat o všem zajímavém ve Wildbachklammu a zažít výjimečné kouzlo rokle. Na nápadných místech v Buchberger Leite najdete informační tabule s očíslovanými kolíky, které upozorňují na zvláštnosti této krajiny, jako jsou systémy potoků a řek a informují o síle vody, pastvinách, historii země a rytířském rodu Puchbergerů, kteří kdysi přebývali vysoko nad Wolfsteiner Ohe, kde je dnes zřícenina Neuenpuchberg. Na turistické cestě Buchberger Leite vede také evropské poutní stezka „VIA NOVA", která vede z údolí Dunaje až do České republiky.

 

Tip pro rodiny: Visutý most nad Wolfsteiner Ohe, dobrý kilometr směrem nahoru od Ringelai je pro každé dítě velkým zážitkem.

 

 Buchberger-Leite-karte-klein.jpg

 

 

Wandergebiet Buchberger Leite
Wanderwegenetz:
Themenwanderweg 8 km, 5 Rundwanderwege mit Kombinationsmöglichkeiten von 2,2 bis 12 km, Zielwanderweg zum Nationalpark 15 km
Wanderangebote:

wöchentlich geführte Wanderungen

Wanderbus, Kostenfrei Parken

Winterinfo: Die Leite ist im Winter nicht begehbar.
Kartenmaterial:
Wanderflyer Buchberger Leite PDF
Sonstiges Infomaterial:
Broschüre zum Themenwanderweg "Mensch und Natur in der Buchberger Leite" PDF
Infostelle:
Touristinformation Freyung, Tel. 08551/588150 www.freyung.de

 

Kontakte:

Touristinformation Freyung
Rathausplatz 2
94078 Freyung
Tel.: 08551/588150
Fax: 08551/588290
www.freyung.de

 

Gemeinde Ringelai
Pfarrer-Kainz-Straße 6
94160 Ringelai
Tel.: 08555/9614-0
Fax: 08555/9614-18
www.ringelai.de

 


 

Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/da-woid-roggd.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/film-ab.jpg