Brotjacklriegel (1 016 metrů)

Když člověk přijde z Dunajské roviny do Bavorského lesa, tak jistě narazí na Brotjacklriegel, která je svou výškou 1 016 metrů první vyšší horou. Její symbol, rozhlednu Spolku Bavorský les, ovšem několikanásobně převyšuje stožár Bavorského rozhlasu. Pětadvacet metrů vysoká dřevěná rozhledna se svým obhospodařovanou salonní věží (otevřena od Velikonoc až do svátku Všech svatých denně od 10 do 18 hodin, v zimě je otevírací doba omezena) je ale dodneška oblíbeným výletním cílem tohoto regionu. Kdo zaplatí nízký poplatek Spolku Bavorský les a překoná výstup 127 schodů, ten bude za příznivého počasí odměněn úchvatným výhledem. Přesvědčte se ihned sami - na vyhlídkové ploše je zřízena interaktivní webová kamera, kterou uživatelé u počítače mohou sami otáčet: »webová kamera Brotjacklriegel

 

Pro pěší turisty je k dispozici Brotjacklriegelská okružní cesta - dobře vybudovaný systém cest od těch, které jsou vhodné i pro dětské kočárky a vozíčkáře, až po náročné stezky, na kterých mohou být poznávány lákavé kulturní krajiny a prvotní světlé smíšené lesy u hory Brotjacklriegel. Ekologický význam velkých, pestrých květnatých louk a přiléhajících lesů je důvodem, proč Brotjacklriegel patří do evropského systému chráněných oblastí „Natura 2000".

 

Pověsti o názvu „Brotjacklriegel":
Na této daleko viditelné hoře jednou během Švédské války našel malý, vousatý můžíček jménem Jackl úkryt. Aniž by opustil svojí skalnatou jeskyni, měl Jackl vždy dostatek chleba, takže se nemusel bát hladu. Jednoho dne, když Jackl pátral, zda již Švédové odtáhli, byl objeven. Poté, co Jackl tajemství zásob chleba neprozradil, ho strčili zpátky do té jeskyně a navalili před ní těžký kámen. Zrovna když Švédové páchali tento zločin, tak zahřmělo a oni se proměnily v balvany, které dodneška leží na této hoře.

 

Tipy na túry kolem Brotjacklriegelu
Okružní cesta Brotjacklriegen a cesty na věž: velká okružní cesta a 4 cesty na věž
Poznávací cesta za lesními skřížky: vhodné pro rodiny!
Zlatá stezka (jižní varianta) a dalekonosná poutní cesta E8: obě vecou přes Brotjacklriegel a region Sonnenwaldu

 

Ke stažení v PDF: brožura „Kolem Brotjacklriegelu"

 

Kontakt:

Touristikverein Sonnenwald e.V.
Schulgasse 4
94579 Zenting
Tel.: 09907/8720015
Fax: 09907/8720018
www.region-sonnenwald.de

 

Turmstüberl

Tel. 0171/3256055

 


 

Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/dreisessel-drei-laender.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/woid-und-baerentaler.jpg