Překročit hranice


Překročit hranice - na běžkách do Národního parku Šumava. Z hlediska ochrany přírody šetrně protažené trasy spojují tuto jedinečnou krajinu a Bavorsko a Čechy.

 

Trasa Buchwaldloipe:

Napojeni na nordické lyžařské centrum ve Finsterau jsou běžci již po 4 km uprostřed Národním parku Šumava. Krátce po překročení hranice začíná široce rozvětvená síť běžeckých tras v Čechách. Krátká tůra s perným začátkem na Knížecí pláně, po červené, 6 km-okruh nebo jedna delší trasa přes pramen Vltavy do Kvildy a zpět k přechodu do Bučiny po modré, 12 km, jsou přímo napojené na bavorskou běžeckou síť. Jedno mají obě společné: více možností pohostinství v pannenské přírodě a přímo na trati.

 

Hraniční stezka Haidmühle-Nové údolí/Neuthal-Schönberg-Marchhäuser:

Tato bílá stopa začínající u Sportoviště v Haidmühle nás vede přímo k hraničnímu přechodu v Novém údolí. Za nádražím se oddělí tato krásná lehce stoupající trať doleva. Spojená s překrásnými výhledy do volné přírody vltavkého údolí vede tato podél hranice do vesničky Krásná hora na přechod do Marchhäuser. Poslední úsek jde po rovině zase zpět na bavorskou půdu do Auersbergsreutu und k výchozímu bodu do Haidmühle. Po červeném a modrém značení, celkem 17 km.

 


 

 

Mapy ke stažení a objednání najdete zde v zásilkové službě Prospektversand

- Plán tratí a zimní zážitková mapa obcí Národního parku

- Plán tratí a zimní zážitková mapa obcí Trojzemí

- Průvodce po tratích Prázdninového světa v Národním parku

 

 

 

 

Online buchenAlle Gastgeber
von:
bis:/bilder/standard/schlagzeilen/leicht-uebern-berg.jpg

/bilder/standard/schlagzeilen/brauchtum-rauhnacht-sagen.jpg